آقاي حيدري، خيلي دير به اين كشف رسيديد!

سخنگوی کمیته نروژی – ایرانی حمایت از مردم ایران می گوید که محمد رضا حیدری، کنسول سفارت جمهوری اسلامی در اسلو، در اعتراض به «کشتار» معترضان در ایران از سمت خود استعفاء کرده است. اين خبري است كه راديو فردا نيمه شب ايران منتشر كرده است و تازه آن را ديدم. محمد رضا حيدري را من نمي شناسم اما با توجه به شناختي كه از رژيم اسلامي داريم، ايشان نمي توانسته فردي عادي در دستگاه ديپلماسي رژيم اسلامي بوده باشد كه در ان جايگاه قرار گرفته بوده. چنين پستهاي كليدي در خارج از كشور، معمولا و هميشه به شناخته شده ترين و معتمدترين افراد اين نظام داده مي شود. پس ايشان فردي عادي در اين دستگاه نيست. حالا چه شده كه آقاي حيدري استعفا داده؟

همانطور كه خبر مي گويد، حیدری به روشنی گفتند "که من نمی توانم از رژیمی دفاع کنم که جوانان خود را دسته دسته می کشد یا به زندان می فرستد و آنها مورد تجاوز و شکنجه قرار می گیرند". خوب البته اين نشانه خيلي خوبي است كه آقاي حيدري به اين درجه از بلوغ فكري رسيده است و وجدانش بيدار شده كه بالاخره مي پذيرد رژيم جوانان را مي كشد و در زندان بهشان تجاوز مي كند.

اما سوال اين است كه مگر اين اتفاق تنها مربوط به وقايع اخير است؟ در طول 30 سال گذشته جامعه ايران مگر همواره شاهد چنين فجايعي نبوده است؟ چه شده كه ايشان امروز به چنين نتيجه اي رسيده است؟ موضوع خيلي روشن است. بحث وجدان پاك و ناراحتي روحي از اين همه فجايع نيست. بالاخره خوده آقاي حيدري مي بايست يكي از بازجوهاي رژيم، يكي از تروريستها، يكي از قمه كشان وز نجير زنان خيابانهاي ايران بوده باشد كه به چنين پستي دست يافته است. اين جاسوس رژيم اسلامي مگر مي تواند بويي از انسانيت برده باشد كه امروز نداي قلبش را شنيده كه ديگر از اين رژيم دفاع نكند؟

خير، اوضاع خيلي پس است. آقا ترس برش داشته. چطور مي توان سفير كشوري بود كه هر آن امكان تسخير سفارتش از سوي مردم به خشم آمده و آواره شده از 30 سال جنايت اين رژيم وجود دارد؟ آن وقت آقاي حيدري چه دارد بگويد؟ مي خواهد جلوي اين مردم هم فيلم بازي كند كه "من نمی توانم از رژیمی دفاع کنم که جوانان خود را دسته دسته می کشد یا به زندان می فرستد و آنها مورد تجاوز و شکنجه قرار می گیرند."؟ ديگر كسي اين حرف را از ايشان قبول نمي كند.

آقاي حيدري استعفايت قبول ولي خيلي دير به اين نتيجه رسيدي. با گذشت 30 جنايت و ظلم به مردم، واقعا دير است. برايم سوال است كه اگر اعتراض مردم مثل امروز به اين شدت نبود، باز هم شما به خاطر اين جنايات استعفا مي دادي؟ آيا جنايات اين رژيم جلوي چشمانت قرار مي گرفت و از آن سخن مي گفتي؟

اوضاع رژيم اسلامي انقدر بد است، كه بعد از فرار پاسدار قمه كشهايش به تايلند، حالا خبر استعفاي سفرايش را هم مي شنويم. واقعا اين رژيم چطور هنوز سر پا مانده؟ وعده ما 22 بهمن است و من مي گويم اين آخرين روز اين رژيم سراسر نكبت است. خودم را دارم براي باز كردن دفتر حزب در تهران آماده مي كنم و براي اين روز لحظه شماري مي كنم.

.

Advertisements

یک دیدگاه

  1. به نام خدا
    با سلام خدمت شما خواهر یا برادر بزرگوار.

    ببخشید می خواستم مطلبی را خدمتتان عرض کنم. شما کاملا در اشتباه هستید. آقای حیدری یکی از دوستان من است و او را کاملا می شناسم. ایشان یک کارمند ساده بخش کنسولی وزارت خارجه می باشد که در حدود 2 سال است به ماموریت کنسولی در اسلو منسوب شده و رفتن به ماموریت ایشان یا بقیه کارمندان اصلا ربطی به عامل رژیم بودن یا شکنجه گر بودن ندارد. خود من و سایردوستان هنوز دلیل استعفای ایشان با توجه به روحیه شان را نمی دانیم. نه می خواهم از ایشان دفاع و نه علیه ایشان مطلبی بگویم. فقط می خواهم بگویم بسیاری از کارکنان وزارت امورخارجه که من می شناسم نه تنها طرفدار دیکتاتوری و آدم کشی نیستند بلکه از حامیان جنبش سبز می باشند. و خیلی ها هنوز که هنوز است از بسیاری از وقایعی که در این 30 سال اتفاق افتاده بی خبر می باشند. چرا فکر می کنید که هر کسی کار دولتی دارد عامل دیکتاتور و شکنجه گر و ضد بشریت است؟؟؟

  2. سلام سیاوش ضمن این که موافقم که آن آدمها ممکن است نادان بوده باشند یا بعدا که اوضاع بدتر شه کلی فرصت طلب جهت باد را تشخیص می دهند و می آیند پناهنده شوند اما با این حال با میترا موافقم. نباید جلوی بازگشت آدمهایی که از روی ناآگاهی با آنها بوده اند یا کارمند آنها بوده اند را بگیریم. آغوش ما برای خبر بازگشت آنها باز است و امیدواریم هر روز بشنویم تعداد آنها بیشتر شده. آنها مسلما خودشان هم نباید انتظار داشته باشند که ما فکر کنیم کارشان درست است و رهبران جنبش هستند تنها درک بعد از جهلشان را می فهمیم.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s