انقلاب ایران و جنگ بازنده ها

نوشته زیر، در حقیقت بر مبنای بیانیه ای از سوی حزب کموینست کارگری ایران که در سال 76 و در جریان انتخاب خاتمی و اوج گیری دعواهی جناحی رژیم منتشر شد، نوشته شده است. حزب کمونیست کارگری، همواره بر بن بست سیاسی رژیم در پس این دعواها تاکید کرده است و بارها اعلام کرده مردم خود باید به مواجه با رژیم اسلامی برخیزند و به قدرت انقلاب جمهوری اسلامی را سرنگون کنند. امروز با اوج گیری دوباره جنبش انقلابی مردم ایران و تلاش مذبوحانه ضد انقلاب اسلامی برای محار این جنبش، انتشار مجدد این بیانیه را با کمی تغییر مناسب دانستم.

.

کشمکش هاى اخير ميان جناحهاى رژيم اسلامى، نقطه پایان يک سلسله درگيرى هاى حاد و خرد کننده در درون حکومت اسلامى، از خداد 76 تا خرداد 88 است که می رود روزهای اخر خود را شاهد باشد. يک واقعيت بسيار ساده پشت تمام اين کشمکش هاست، و آن اينست: مردم ايران حکم به رفتن جمهوری اسلامى داده اند. محتوا و مبناى جنگ داخلى امروز در حکومت ارتجاع اسلامى، اختلافات نگرشى جناحهاى چند گانه رژيم بر سر راه امام، اقتصاد دولتى يا بازار، برقرارى يا عدم برقرارى مناسبات با غرب، يا حتى اختلافات عقيدتى بر سر اسلام و اسلاميت و ولايت فقيه و اجرای این یا آن بخش از قانون اساسی نيست. جدالهاى امروز، نتيجه تکاپوى مذبوحانه جناحهاى حاکميت براى حفظ نظام منحوس اسلامى در برابر حکم تاريخى مردم است. همه، در داخل و خارج ايران، در داخل و خارج حکومت، چهره خشمگين مردمى را که عزم کرده اند کار رژيم را تمام کنند، از پس انتخابات اخير ديده اند. ايران ديگر براى ضد انقلاب اسلامى به شيوه هاى تاکنونى قابل حکومت کردن نيست. شمشیر را از رو بسته و به جان مردم افتاده اند. جدال امروز جناحهاى حاکميت جدالى بر سر حفظ نظام شان است. جدالى بر سر يافتن و حاکم کردن آن سياست و آن چهارچوبى براى رژيم اسلامى است که به زعم هريک ميتواند بساط ديکتاتورى و لفت و ليسشان را محفوظ بدارد. بی خود نیست که در مقابل شعارهای کوبنده مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر جمهوری اسلامی مردم، خاتمی می گوید ما خواستانر حفظ نظام هستیم.
.
اين تصور که يک جمهورى اسلامى تعديل شده، «دمکرات» و»ليبراليزه شده»، «ايرانيزه شده»، با آخوندهاى اهلى و اسلامى «نهادينه» که تن کريه خود را در کرست قانون چپانده است ميتواند مردم را به تمکين بکشاند و بدنبال کار و زندگى شان بفرستد، مسخره است. اين تصويرى است که خاتمى و موسوی و ائتلاف پشتيبان آنها از اهداف خود بدست ميدهند. از آن سوی، جناح خامنه اى و طرفدارانش از رو بستن شمشير خونين اسلام حاضر نيستند به اين خيالپردازى گردن بگذارند. اينها ميدانند که هر ذره سازش رژيم با مردم، پيش در آمد ناسازگارى بيشتر مردم با رژيم است. اينها ميدانند که از خرداد ١٣٦٠ تا امروز فقط با کشتن و زدن بقاء خود را تضمين کرده اند. اينها مواعيد و عملکرد خاتمى ها و موسوی ها را خيانت به نظام و حاکميت اسلام و مقدمه سرنگونى کل رژيم اسلامى ميدانند و آماده اند به همين عنوان با آن مقابله کنند.
.
اما سياست مدافعان خامنه اى و انصار حزب الله نيز به همان اندازه خيالى و پوچ و پا در هواست. خاتميون هشدار ميدهند که قلدربازى و قشريگرى و آدمکشى عريان اسلامى خيرش را به اندازه کافى رسانده و ديگر چاره کار نيست. اين روشها عمر خود را کرده اند. فهميده اند که مردم دارند براى جمع کردن اين بساط بیشتر تکان ميخورند. ميدانند ولايت فقيه و حکومت الهى ديگر نه ابزار ارعاب مردم، بلکه مايه تحريک آنهاست. ميگويند اين روشها مردم را به انقلاب ميکشاند. بايد تعديل شود. از این رو است که موسوی می گوید پایه‌های اعتبار و مشروعیت نظام در حال از بین رفتن است و پشت بندش خاتمی هم می گوید اگر چاره‌ای اندیشیده نشود، سال ۸۹، سال بحران‌های اجتماعی خواهد بود.
.
ترس هردو طرف بجاست. نسخه هاى هر دو طرف پوچ و بى نتيجه است. راهى ندارند. اين جنگ بازنده هاست. جامعه دارد رژيم اسلامى را دفع ميکند. رژيم اسلامى بايد برود و دارد ميرود. رويدادهاى امروز لحظات و دقايقى در سير فروپاشى اينهاست. تا روز سقوط شان، تا روز پيروزى شيرين مردم، اين جماعت اوباش بارها وحدت خواهند کرد، و باز به جان هم خواهند افتاد. «ليبرال» خواهند شد و باز حکومت نظامى اعلام خواهند کرد. رجز خواهند خواند و التماس خواهند کرد. يک چيز اما مسلم است: در طول اين سه دهه هرگز مردم در چنين موقعيت مناسبى براى برچيدن بساط رژيم اسلامی قرار نداشته اند.
.
شرط پيروزى، ادامه مبارزه عليه کليت رژيم اسلامى و در منگنه گذاشتن همه جناحهاى حکومت ارتجاع اسلامى در ايران است. اين کابوس خيزش مردم است که اينها را بجان هم انداخته است. اگر موسوی و خاتمی هشدار می دهند، هشدارشان به مردم ایران نیست، هشدارشان به امت اوباش حاکم است. اينها بايد بروند، مردم براى تعويض خامنه اى ها با خاتمى ها و موسویها و گرفتن چماق انصار حزب الله و پس دادنش به بهزاد نبوى ها و سازگاارها و چاقوکش هاى «خط امام» به ميدان نيامده اند. مردم حکمشان را داده اند.
.
حزب کمونیست کارگری ایران، همواره طبقه کارگر و همه مردم ايران و مخصوصا جوانان را به برپايى يک انقلاب عظیم عليه رژيم نکبت بار اسلامى و برقرارى جامعه اى آزاد و انسانى فراخوانده است. به این فراخوان پاسخ دهیم و متحدانه علیه رژیم اوباشان برخیزیم.
.

قرار ما، روز جهانی کارگر

.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s