ما و انقلابی که در پی اش هستیم

حکومت انسانی که ما می خواهیم با انقلاب سرِ کار خواهد آمد و پروسه انقلابى، فرهنگ و ذهنيات کهنه را بسرعت نقد و جارو ميکند. انقلاب يک نوع تولد ديگر است. چشم گشودنى است به ارزشها و روشهاى اساسا متفاوت.

مردم انقلاب کرده اصرار دارند از گذشته‌اى که در هم ميکوبند فاصله بگيرند و نو را بيازمايند. کاری که می خواستند در انقلاب ۵۷ صورت دهند اما با یورش وحشیانه ارتجاع اسلامی مواجه شدند و دنیای به اصطلاح متمدن چشمش را بروی فجایعی که به بار آورد بست.

راهپیمایی 25 خرداد 1388 مردم تهران

ما قرار نيست همين جمهورى اسلامى را تحويل بگيريم و تعديل و اداره کنيم. اين ذهنیت و اصولا مشکل اصلاح‌طلبان است. حکومتی که ما می خواهیم همراه يک انقلاب سياسى و فرهنگى روى کار خواهد آمد و همان روند هم مديران جامعه را، که در این سيستم خود مردم انقلابى‌اند بدست ميدهد.

انسانها در نظامهاى اجتماعى و سياسى مختلف ظرفيتهاى متفاوتى از خود بروز ميدهند. به نظر من دشوارى اصلى بر سر راه يک دنياى بهتر، نخواستن و يا نتوانستن اعضاى جامعه نيست، بلکه موانعى است که نظم موجود بر سر تغيير قرار ميدهد. سيستم اجتماعى موجود به هزاران شيوه، از قهر و خشونت عريان توسط نیروهای نظامی و پليس و بسیج، تا دین و سنن و ساختار فرهنگى حاکم، از فشار اقتصادى تا مغزشويى در سيستم آموزشى و در رسانه‌هاى جمعى، از موجوديت خودش دفاع ميکند.

اگر اين موانع در هم شکسته بشوند که دارد می شود، موج ترقى‌ خواهى و انساندوستى مردم، توسعه اقتصادى و فنى خيره کننده‌اى را شاهد خواهیم بود. اما تمدن کهنه در برابر تمدن نوينى که مدتهاست ممکن و ضرورى شده است، به هر قيمت از خودش دفاع ميکند. مشکل، عقب‌افتادگى مردم نيست، مشکل ارتجاعى بودن نظام اجتماعى و سياسى دنياى معاصر است. در ايران اين حقيقت را به توان ده ميشود ديد.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s