ما و انقلابی که در پی اش هستیم

حکومت انسانی که ما می خواهیم با انقلاب سرِ کار خواهد آمد و پروسه انقلابى، فرهنگ و ذهنيات کهنه را بسرعت نقد و جارو ميکند. انقلاب يک نوع تولد ديگر است. چشم گشودنى است به ارزشها و روشهاى اساسا متفاوت.

مردم انقلاب کرده اصرار دارند از گذشته‌اى که در هم ميکوبند فاصله بگيرند و نو را بيازمايند. کاری که می خواستند در انقلاب ۵۷ صورت دهند اما با یورش وحشیانه ارتجاع اسلامی مواجه شدند و دنیای به اصطلاح متمدن چشمش را بروی فجایعی که به بار آورد بست.

راهپیمایی 25 خرداد 1388 مردم تهران

ما قرار نيست همين جمهورى اسلامى را تحويل بگيريم و تعديل و اداره کنيم. اين ذهنیت و اصولا مشکل اصلاح‌طلبان است. حکومتی که ما می خواهیم همراه يک انقلاب سياسى و فرهنگى روى کار خواهد آمد و همان روند هم مديران جامعه را، که در این سيستم خود مردم انقلابى‌اند بدست ميدهد.

انسانها در نظامهاى اجتماعى و سياسى مختلف ظرفيتهاى متفاوتى از خود بروز ميدهند. به نظر من دشوارى اصلى بر سر راه يک دنياى بهتر، نخواستن و يا نتوانستن اعضاى جامعه نيست، بلکه موانعى است که نظم موجود بر سر تغيير قرار ميدهد. سيستم اجتماعى موجود به هزاران شيوه، از قهر و خشونت عريان توسط نیروهای نظامی و پليس و بسیج، تا دین و سنن و ساختار فرهنگى حاکم، از فشار اقتصادى تا مغزشويى در سيستم آموزشى و در رسانه‌هاى جمعى، از موجوديت خودش دفاع ميکند.

اگر اين موانع در هم شکسته بشوند که دارد می شود، موج ترقى‌ خواهى و انساندوستى مردم، توسعه اقتصادى و فنى خيره کننده‌اى را شاهد خواهیم بود. اما تمدن کهنه در برابر تمدن نوينى که مدتهاست ممکن و ضرورى شده است، به هر قيمت از خودش دفاع ميکند. مشکل، عقب‌افتادگى مردم نيست، مشکل ارتجاعى بودن نظام اجتماعى و سياسى دنياى معاصر است. در ايران اين حقيقت را به توان ده ميشود ديد.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s